You are currently viewing iPhone 7 / 8 plus ekraani puutetundlikkus reageerib halvasti? Milles võib olla põhjus?

iPhone 7 / 8 plus ekraani puutetundlikkus reageerib halvasti? Milles võib olla põhjus?

iPhone 7 / 8 plus ekraani puutetundlikkus reageerib halvasti? Milles võib olla põhjus?

Tüüpilised vead, mis tihti tekivad ekraani vahetusega iPhone 7 plus või 8 plus mudelitel on halb puudetundlikkus või selle täielik mittetöötamine. Tihtipeale on põhjus ülilihtne: ebakorrektselt valitud originaalse ekraani versioon. Aga vaatame lähemalt: miks see tekitab probleeme puutetundlikkusega.

Erinevate tootjate ekraanid

Eelmainitud mudelite ekraane toodab kolm firmat: SHARP, TOSHIBA, LG. Emaplaadi mälu mikroskeemi peale on salvestatud kindlate tootjate touchscreen’ide kalibreerimine. Seega kui paigaldada ebasobiv ekraani versioon – puutetundlikkus töötab ebakorrektselt. Kalibreerimise muutmiseks pole olemas lihtsat viisi, seega kindlasti vaja eelnevalt valida sobiv ekraani versioon:

  • LG ekraanid sobivad kokku kõigi versioonidega.
  • Toshiba ja Sharp sobivad kokku omavahel, kuid ei tööta korrektselt telefonidega, kus tootja poolt oli paigaldatud LG ekraan.

Järeldus: LG ekraanid on palju väärtuslikumad, kuna töötavad kõikide iPhone variantidega. Sharp/Toshiba – vähem väärtuslikud, kuna ei sobi LG’ga kokku

Eestisse tarnib Apple iPhone 7 Plus ja iPhone 8 Plus mudelid LG ekraanidega ning nad on rohkem levinud. Kuid originaalseid ekraane paljud tarnijad toovad sisse muudest riikidest, kus Apple vaikimisi müüb seadmeid Toshiba või Sharp ekraanidega.

Meie laos on olemas kõik display-moodulite versioonid ning iPhone 7 plus ja iPhone 8 plus ekraani vahetamisel valime välja tootjapoolselt määratud ekraani versiooni, et puutetundlik ekraan töötaks korrektselt.

Kuidas teha vahet erinevatest iPhone versioonidest?

Pöörake tähelepanu HOME nupu avale. Kui näete selle keskel kuldset ristküliku – tegemist on LG ekraaniga, ning ta sobib kokku kõikide mudelitega. Juhul, kui kuldne riskülik nihutatud paremale – see on Toshiba või Sharp ning LG’ga nad tööle ei lähe.

Ekraani versiooni saab eristada seerianumbri esimese 3 sümboli järgi:

TOSHIBA: C11, F7C

LG: DTP, C3F

SHARP: DKH, C0V, FVQ

Ekraani seerianumbrit saab teada True-Tone programmaatori abil:

Juhul, kui seerianumber algab koodiga C11 — tegemist Toshiba ekraaniga. Samas peab seerianumber olema graveeritud tagumise ekraani osas, metalli alusel

Kui seerianumber algab koodi C3F või DTP— tegemist LG ekraaniga, mis sobib kokku kõikide versioonidega

Ekraani versiooni ja seerianumbri teada saamiseks ilma telefoni lahti võtmiseta saab 3uTool programmi abil, vajutades nuppu «Show confirmation report». Antud programm näitab teile ka seda, mis ekraani versioon oli peal alguses, ning milline on praegu.

Loodame, et meie artikkel on teile kasulik.

Lisa kommentaar